Party Jazda

Home

To menu | To search

Home › Walka z nadwagą - od czego rozpocząć

Walka z nadwagą - od czego rozpocząć

, 16:19 - Permalink

Już od jakiegoś czasu nasz kraj ogarnął amok ćwiczeń fitness.

Kluby oraz studia, które oferują tego typu lekcje urosły nam jak grzyby po deszczu. Jednak fitness to bardzo szeroki oraz różnorodny obszar zajęć.

Co zatem oferują nam nauczyciele na takich zajęciach? Otóż proponują nam oni całą rozpiętość ćwiczeń.

Pośród zajęć fitness wyszczególnić można: ćwiczenia wytrzymałościowe, kształtująco - wzmacniające, rozciągające i typowo taneczne. Ćwiczenia kondycyjne oddziałują pozytywnie na układ krążeniowo-oddechowy oraz sercowo – naczyniowy. Czemu? Ponieważ zwiększają pojemność płuc i spalają bezużyteczną tkankę tłuszczową. Zajęcia kształtująco – wzmacniające to te, które wpływają na zwiększanie siły poszczególnych zespołów mięśni naszego organizmu. Na dodatek kształtują one naszą sylwetkę, rzeźbią i ujędrniają ciało. Zajęcia rozpiętościowe posiadają oddziaływanie na giętkość ciała człowieka, polepszenie elastyczności jego mięśni, oraz powiększenie ruchomości stawów. Ćwiczenia taneczne to przede wszystkim gimnastyka całego ciała w rytmie szalonej muzyki. Ostatnimi czasy szał w Polsce robi jedna z wersji fitness, to jest zumba.

Trzeba również wspomnieć, że fitness proponuje również ćwiczenia bardziej statyczne, które mają za zadanie relaks zarówno ciała, tak i również umysłu. Każdy kto pragnie ćwiczyć, ma możliwość więc w różnorodnej propozycji fitness wyszukać coś dla swoich potrzeb.

Ważne jest to, by w ogóle gimnastykować swój organizm i odejść od dawnych, nieciekawych przyzwyczajeń zarówno związanych z odżywianiem się, jak i też życiowych.

Teraz każdy z nas powinien być po prostu szczupłym..
<< Poprzedni
Następny >>